ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ يکشنبه ۱ اسفند
اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد
صفحه اصلی
English
سخن روز
1395/10/22 کد خبر: 26021 نظام جمهوري اسلامي ، عالمي مبارز و رباني را از دست داد
مديريت آموزش و پرورش ناحيه يك در مراسم ترحيم آيت الله هاشمي رفسنجاني
نظام جمهوري اسلامي ، عالمي مبارز و رباني را از دست داد
مراسم ترحيم آيت الله هاشمي رفسنجاني امروز در اداره آموزش و پرورش ناحيه يك با حضور پرشور همكاران ستادي و آموزشي برگزار شد
به گزارش روابط عمومي آموزش و پرورش ناحيه يك ، سيدرضا خاتم پور در مجلس ترحيم آيت الله هاشمي رفسنجاني كه در محل نمازخانه اداره ناحيه يك برگزار شد با قرائت حديثي از امام علي(ع) كه فرموده اند: "اذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْ ءٌ"] هرگاه عالمي بميرد رخنه اي جبران ناپذير در اسلام ايجاد مي شود[ ضايعه ارتحال اين شخصيت انقلابي را مصيبت بزرگ براي نظام جمهوري اسلامي دانست و گفت : غم جانكاهي بر همه ملت ايران و مقام عظماي ولايت مستولي گشت.
مديريت آموزش و پرورش ناحيه يك از آيت الله هاشمي رفسنجاني بعنوان عالم رباني ، مجاهد نستوه ، شهيد زنده ،يار و ياور مقام معظم رهبري ، نام برد و افزود : اين شخصيت انقلابي تمام وجود خود را صرف امام و انقلاب كرد و مبارزه با رژيم شاهنشاهي را حتي 20 سال قبل از پيروزي انقلاب شروع كرده بود.
وي با اشاره به مبارزات سياسي آيت الله هاشمي رفسنجاني با رژيم طاغوت گفت : ايشان تمام شكنجه ها را به عشق امام و انقلاب تحمل كردند و اين استقامت موجب شد حضرت امام بيشترين اعتماد را در شوراي انقلاب به وي داشته باشند .
خاتم پور با بيان اينكه مرحوم هاشمي رفسنجاني در زمان طرح ترورهاي اول انقلاب كه بدست منافقين كوردل انجام ميشد ، جزء اولين كساني بود كه مورد حمله قرار گرفت گفت : تقدير و مشيت پروردگار بر اين بود كه ايشان براي انقلاب باقي بمانند و حضرت امام (ره) بفرمايند ، "بدخواهان نظام بدانند كه نهضت زنده است چون هاشمي زنده است"
اين مقام مسئول ادامه داد: نقش آن مرحوم در زمان جنگ غير قابل انكار است و سخنراني هاي كوبنده و حضور در خط مقدم جبهه كه موجب روحيه بخشي به رزمندگان مي شد از بركات ايشان بود .
وي تصريح كرد : بعد از ارتحال امام (ره)بصيرت بالا و ژرف انديشي آيت الله هاشمي رفسنجاني نقش اساسي  و مهمي را در آن برهه از تاريخ ايفا نمود و با حمايت از مقام معظم رهبري بر سپردن رهبري جامعه اسلامي به ايشان اصرار ورزيد.
خاتم پور با تاكيد اينكه نقش آيت الله هاشمي رفسنجاني در اين انقلاب بسيار ارزشمند و تاثير گذار است گفت : اين شخصيت بين المللي باعث شد از بركات اين انقلاب بهره مند شويم و بهره مند بمانيم و بر من و شماست كه به نسل هاي بعدي كه نتوانستند حضور ايشان را درك كنند ، جايگاه و انديشه وي را تبيين كنيم .
مديريت آموزش و پرورش ناحيه يك همچنين به حضور ميليوني مردم در مراسم تشييع و تدفين مرحوم هاشمي رفسنجاني اشاره كرد گفت : اين انسان شريف و بزرگوار به گونه اي محبت را در دل مردم ما ايجاد كرده بود كه همه با هر انديشه و خط فكري براي بدرقه ايشان آمده بودند و اين شركت مردم پس از مراسم حضرت امام بزرگترين مراسم تدفين تاريخ است .
وي اظهار اميدواري كرد با تداوم راه اين عالم رباني بتوانيم از انديشه ايشان در حفظ انقلاب و اسلام كه مسير حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري است استفاده كنيم .
تعداد بازدید: 38
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي مي باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal